Twarz i Okolice Oczu

 
 
mezoterapia jest niechirurgiczną procedurą pozwalającą szybko przywrócić skórze zdrowy, witalny wygląd. Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca objęte zabiegiem. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb Pacjenta oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Zabieg dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzając jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji, odmłodzenia oraz nawilżenia.
Nawilżenie i odżywienie, a co za tym idzie znacząca poprawa kondycji skóry to podstawowe efekty przeprowadzenia zabiegu mezoterapii. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta, powraca do swojego naturalnego kolorytu. Znikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się wokół nich obrzęki.
Przebieg zabiegu: zestaw substancji aktywnych dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od jego potrzeb. Mezoterapia wykonywana jest strzykawką zaopatrzoną w bardzo cienką igłę. Iniekcje śródskórne wykonywane są w odległości co 0.5- 1-1.5 cm. Nakłucia nie powodują większych dolegliwości, jednakże zawsze stosuje się krem znieczulający przed zabiegiem. Długość zabiegu zależy od rozległości leczonej powierzchni.
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą pojawić się również wybroczyny lub siniaczki. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia lub obrzęku, który może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu i jest najczęściej wynikiem reakcji skóry na nakłucia bądź alergie.
Poza łagodzeniem tych objawów i nieforsowaniem skóry Pacjent nie ma szczególnych wskazań po zabiegu.
 

Przeciwwskazania:
- Alergia, uczulenie na składniki preparatu
- Ciąża, okres karmienia piersią
- Stany zapalne na skórze, opryszczka
- Zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)
- Choroby nowotworowe
- Stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
 
W przypadku skłonności do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2-3 dni na doprowadzenie skóry do formy - czasami wymaga to absencji w pracy lub wykonania zabiegu tuż przed weekendem.
Informujemy o uzyskaniu Subwencji Finansowej i wskazujemy że podmiotem udzielającym wsparcia był PFR.
 
Copyright ©2017 Agnieszka Florek. flobit@op.pl, All Rights Reserved.