kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Najbardziej wskazanymi bruzdami do stosowania wypełniaczy są zmarszczki statyczne, czyli te, które widzimy, nawet, gdy twarz zastyga w bezruchu. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego z powodzeniem używane są także do uzyskania gładkości i subtelnego efektu, który sprawi, że twarz nabierze młodego wyglądu.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne.
Przeciwwskazania:
- Ciąża, karmienie piersią
- Choroby o podłożu autoimmunologicznym - Skłonność do powstawania blizn przerostowych - Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik) - Nadwrażliwość na kwas hialuronowy - Choroby nowotworowe Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 3 tygodnie. |