Pielęgnacja Twarzy

 
Nazwa zabiegu Opis Przeciwskaznia
Mezoterapia bezigłowa
Nowoczesny, nieinwazyjny system odmładzania skóry. Ten niezwykle skuteczny zabieg polega na wtłoczeniu preparatów aktywnych do głębokich warstw skóry. Podstawowym jej celem jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie przebarwień, wyrównanie kolorytu, ograniczenie zmian naczyniowych i trądzikowych, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu oraz rozstępów. W zabiegu wykorzystywane są określone substancje aktywne, dobierane adekwatnie do problemu.
Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Dociera ona do wnętrza skóry, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, dzięki temu pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości penetracji aplikowanych substancji aktywnych.
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem przyjemnym i przyjaznym, całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie występuje żadne uczucie dyskomfortu. W czasie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, a także nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień czy stanów zapalnych. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest odświeżona, rozjaśniona, wygładzona i napięta.
 
ciąża,
metalowe elementy w ciele,
choroby serca,
rozrusznik serca,
choroby żył,
epilepsja,
nadwrażliwość skóry, stany zapalne.
 Peeling kawitacyjny
 
Bezboleśnie oczyszcza oraz odświeża skórę. Wzbogacony jest o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie, dotlenienie i penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg pomaga w pozbyciu się nadmiaru sebum, zaskórników, martwych komórek naskórka i bakterii. Wpływa na poprawę nawilżenia, a także koi i regeneruje skórę.
Zabieg przeprowadza się specjalną szpatułką wytwarzającą fale ultradźwiękowe, które w obecności płynu (wody lub toniku bezalkoholowego) tworzą mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Powstałe pęcherzyki powiększają się i gwałtownie pękają, oczyszczając w ten sposób skórę z martwych komórek naskórka, sebum i zaskórników.
Peeling kawitacyjny dodatkowo sterylizuje skórę, zwalczając bakterie odpowiedzialne za powstawanie wyprysków. Dzięki tej metodzie uzyskujemy odświeżoną i promienną cerę wolną od zanieczyszczeń.
 
ciąża, okres karmienia,
choroby nowotworowe,
metalowe elementy w ciele,
ostry stan zapalny, alergiczny,
choroby serca,
rozrusznik serca,
choroby bakteryjne,
wirusowe, grzybicze skóry. 
 Mikrodermabrazja diamentowa
 
Najpopularniejsza metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Zabieg polega na powolnym ścieraniu warstw skóry, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu, przy użyciu specjalnej głowicy diamentowej. Proces ten zachodzi powoli i sukcesywnie. Głębokość peelingu a także ilość naskórka przeznaczonego do zrogowacenia są oceniane indywidualnie w zależności od rodzaju skóry. Zabieg jest bezbolesny i krótkotrwały. Można po nim od razu wrócić do codziennych zajęć, gdyż mikrodermabrazja diamentowa nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Po zabiegu skóra jest oczyszczona, odżywiona i zdezynfekowana. Martwy naskórek zostaje całkowicie usunięty, a odsłonięta skóra jest odżywiana preparatami o działaniu matującym, regulującym nadmiar sebum i nawilżającym. 
Mikrodermabrazja diamentowa usuwa nierówności skóry, co więcej – pomaga zaradzić szorstkości skóry i jej zrogowaceniu. Zabieg jest skuteczny w wypadku takich problemów, jak zaskórniki i prosaki. Dla wielu klientek jest to metoda na zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek. Mikrodermabrazja diamentowa spłyca także blizny i rozstępy. Wielu kosmetologów zaleca przeprowadzenie mikrodermabrazji przed innymi zabiegami – po usunięciu zrogowaciałego naskórka będą one bardziej efektywne.
 
 zakażenia grzybicze;
zakażenia wirusowe – brodawki, opryszczka itd.;
zakażenia bakteryjne – liszajec, zapalenie mieszków włosowych;
nowotwory skóry;
znamiona;
trądzik różowaty i grudkowo-krostkowy, aktywny;
uszkodzenia ciągłości skóry;
naczyniaki płaskie i jamiste;
niedawne zabiegi chirurgiczne;
skłonność do tworzenia się keloidów.
 Sonoforeza
 
Relaksujący i skuteczny sposób wtłaczania w głąb skóry, za pomocą ultradźwięków, substancji aktywnych. Ciepło wytworzone podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a głęboki mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Tym samym ultradźwięki ułatwiają penetrację wprowadzanym substancjom aktywnym, działającym uszczelniająco na naczynia krwionośne lub przyśpieszającym leczenie zmian trądzikowych, a także preparatom kondycjonującym skórę suchą, złuszczającą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną i dojrzałą. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, rozjaśnienie przebarwień oraz dokładne odżywienie.
 
nowotwory
ciążą i okres karmienia piersią,
niewydolność krążenia,
stany gorączkowe,
obecność w tkankach ciał obcych
metalicznych (rozrusznik serca, aparat nazębny),
nerwica wegetatywna znacznego stopnia
zakrzepowe zapalenie żył,
oczyszczanie twarzy .
Zabieg manualnego oczyszczania
skóry twarzy
 
Polega na ręcznym usunięciu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Jego celem jest usunięcie zaskórników, grudek, prosaków, znormalizowanie pracy gruczołów łojowych, redukcja wyprysków i podrażnień, a także ograniczenie rozwoju środowiska bakteryjnego. Manualne oczyszczanie powoduje usunięcie zrogowaciałego naskórka, wspomnianych już zaskórników, bakterii, środków chemicznych, pozostałości makijażu, przez co ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach użytych w trakcie i po zabiegu, jak również zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych. Zabieg ten przyczynia się do eliminowania podstawowych problemów skórnych.
Zabieg manualnego oczyszczania twarzy jest polecany przede wszystkim dla osób ze skórą tłustą, łojkotową, trądzikową, mieszaną, skłonną do powstawania grudek, zaskórników, prosaków oraz dla osób ze skórą grubą, zanieczyszczoną, szarożółtą, zmęczoną, zniszczoną, niedotlenioną, o ziemistym kolorycie, lepką, z łuszczącym się naskórkiem oraz zaskórnikami otwartymi i zamkniętymi. Jednak nie tylko skóry tłuste i łojotokowe poddaje się temu zabiegowi. Manualne oczyszczanie twarzy polecane jest również dla osób mających skórę normalną i suchą, które z różnych czynników, takich jak nieodpowiednia pielęgnacja, niestaranny demakijaż, czy niehigieniczny tryb życia (np. palenie papierosów) powodują jej zanieczyszczenie.
Końcowy efekt zabiegu to skóra oczyszczona z zaskórników, krost, martwych komórek naskórka, prosaków i bakterii. Nastaje poprawa jej nawilżenia i dotlenienia, usunięcie nadmiaru sebum oraz przywrócenie właściwego pH. Ujścia gruczołów łojowych zostają
odblokowane, następuje rozjaśnienie wraz z ujednoliceniem kolorytu skóry, jak również stabilizacja naturalnej flory bakteryjnej i regulacja procesu rogowacenia. Przyspieszone zostaje mikrokrążenie skórne, a metabolizm komórkowy ulega wzmocnieniu. Skóra jest czysta, odzyskuje świeżość, delikatność i gładkość.
 
skóra zmieniona patologicznie, twarzy
przerwanie ciągłości tkanek
w miejscu zabiegu,
mikrourazy,
zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
infekcje bakteryjne i wirusowe,
choroby skóry,
zakażenia skóry,
stany gorączkowe,
choroby zakaźne,
ekstrakcja zęba (do 3 dni),
ciąża,
zmiany ropne,
alergia,
guzki niewiadomego pochodzenia na przebiegu węzłów chłonnych,
uczulenie na prąd galwaniczny,
porażenia spastyczne,
trądzik różowaty,
nadciśnienie,
nadpobudliwość nerwowa,
astma,
metalowe implanty,
rozrusznik serca.
Masaż twarzy
 
Stosowany jest przede wszystkim w celach profilaktyczno-pielęgnacyjnych. Podtrzymuje elastyczność mięśni i skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek. Podczas tego odmładzającego zabiegu pracuje się nad poprawą sprężystości mięśni twarzy, co bezpośrednio wpływa na poprawę elastyczności skóry twarzy i zapewnia jej dużo zdrowszy i atrakcyjniejszy wygląd. Podczas masażu stosowane są ruchy oklepywania, rozcierania, głaskania, ugniatania oraz oszczypywania zmarszczek. Podczas masażu niwelowane są również zmarszczki w okolicy czoła, kącika oczu (tzw. „kurze łapki”), bruzdy przynosowe, a także zmarszczki widoczne w kącikach ust.
 
ciąża,
choroby skóry,
stany zapalne,
zakrzepica,
miażdżyca,
otwarte rany,
gorączka.
Natinuel Botolift – bioaktywne odmłodzenie skóry wokół oczu
 
Wysokiej, jakości bioaktywny zabieg przeznaczony do intensywnego odmłodzenia skóry wokół oczu oraz zapobiegania skutkom jej biologicznego starzenia i fotostarzenia. Zawiera unikalną kompozycję substancji aktywnych o szeroko zróżnicowanym i jednocześnie synergicznym mechanizmie działania. W sposób specyficzny obniża intensywność i częstotliwość skurczów mięśni- efekt botoxu, stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i GAGs oraz zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Skutecznie eliminuje nieestetyczne cienie i opuchnięcia pod oczami. Przywraca skórze utraconą z wiekiem elastyczność i odporność. Sprawia, że dzięki intensywnemu wymodelowaniu i odmłodzeniu, delikatna skóra wokół oczu odzyskuje młodzieńczy, zdrowy wygląd i jednolity koloryt. Staje się idealnie nawilżona, zregenerowana i napięta. Pomimo swojej wysokiej aktywności Botolift jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym i bez powikłań.
 
Działanie zabiegu:
Przeciwzmarszczkowe, zapobiega skurczom mięśniowym, zmniejsza worki pod oczami, niweluje cienie pod oczami,wygładzające, regenerujące i odbudowujące.
 
zabieg nieinwazyjny

 Peelingi chemiczne są jednym z najskuteczniejszych zabiegów regeneracji i odświeżenia skóry, mające  na celu złuszczanie martwego naskórka. Docierają one głęboko, aż do skóry właściwej w celu pobudzenia  fibroblastów do tworzenia kolagenu i elastyny. Peelingi przynoszą najlepsze efekty, jeśli są wykonane w serii 5-6 zabiegów, lecz można je również wykonywać jako jednorazowy zabieg w celu odświeżenia wyglądu skóry.
Naszą ofertę peelingów chemicznych oparliśmy na produktach firmy Natinuel, Xylogic, Mediderma oraz Cell Fusion C. Są to produkty najwyższej jakości, w których połączenie specyficznych substancji aktywnych, biopeptydów i różnych kwasów organicznych umożliwia skuteczne rozwiązywanie wszystkich problemów dotyczących niedoskonałości skóry.


Nazwa Peelingu
Opis
Działanie/wskazania
Natinuel Mando Complex
 
Kwas migdałowy MANDO COMPLEX to nowatorski, profesjonalny preparat o bardzo dużej skuteczności, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, również bardzo delikatnej i wrażliwej oraz z problemem trądziku i stanem zapalnym. Zawiera w swym składzie przede wszystkim kwas migdałowy oraz substancje o licznych właściwościach rewitalizujących, nawilżających oraz zapewniających biologiczną ochronę skóry. Ponadto kwas fitynowy i rezweratrol to substancje o silnym działaniu antyoksydacyjnym, chelatującym i regenerującym. Mando Complex może być stosowany bezpośrednio przed seansem w solarium i bezpośrednio po nim oraz bezpośrednio przed i po opalaniu się na słońcu. Produkt jest wyjątkowo aktywny w procesach odnowy i rewitalizacji postarzałej skóry, nie wywołuje zaczerwienień i pieczenia. Bezpośrednio po jego zastosowaniu uzyskujemy efekt rozświetlenia i wygładzenia skóry.
 
- odmłodzenie i rewitalizacja,
- natychmiastowe zwiększenie wygładzenia, świetlistości, spoistości i nawilżenia skóry,
- wyciszenie stanów zapalnych,
osłabienie łojkotu,
- zwężenie rozszerzonych porów,
- wyraźna poprawa naturalnego kolorytu
skóry oraz wyglądu,
jakości i intensywności opalenizny,
- efekt nowej, pięknej skóry, przyjemnej
w dotyku i wyglądzie.
Peeling chemiczny Natinuel
(kwasy owocowe
AHA i BHA)
 
Zabieg  złuszczania, usuwania suchej zrogowaciałej warstwy naskórka przy pomocy kwasów: AHA (kwas glikolowy, migdałowy, jabłkowy, winowy, mlekowy), BHA (kwas salicylowy) i AKA (kwas pirogronowy).  Przyspiesza on wymianę komórek, pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Dzięki usunięciu zewnętrznej warstwy naskórka następuje głębokie oczyszczenie i odblokowanie porów skóry, jej rewitalizacja, odświeżenie, rozjaśnienie, wygładzenie oraz ujędrnienie. W peelingu wykorzystany jest również kwas fitynowy i liponowy, są to bardzo silne antyoksydanty. Dzięki różnym właściwością poszczególnych kwasów(AHA, AKA, BHA), wzajemnie się one uzupełniają , przez co działanie ich jest lepsze i głębsze niż stosowanie np. samych kwasów AHA.
Zabieg jest wszechstronny, działający skutecznie w przypadku skóry dojrzałej, suchej i szorstkiej, ze zmarszczkami, starzejącej się, uszkodzonej działaniem promieni słonecznych. W wyniku zabiegów następuje redukcja drobnych i głębokich zmarszczek, rozjaśnienie i wzmocnienie skóry, poprawa elastyczności i napięcia. Skóra staje się gładka, miękka i delikatna.
 
- przyspiesza wymianę komórek,
- reaktywuje mechanizmy energetyczne,
- pobudza syntezę nowego kolagenu, elastyny,
 -pomaga usuwać zmiany spowodowane procesem fizjologicznego starzenia
i fotostarzenia się skóry,
- już bezpośrednio po zabiegu można
podziwiać pięknie wygładzoną,
rozświetloną i jędrną skórę.
Natinuel Acne Peeling
 
Zabieg do skóry tłustej i trądzikowej ACNE PEEL to profesjonalny preparat przeznaczony do zabiegów przy zmianach trądzikowych, do skóry tłustej, z nadczynnością gruczołów łojowych.. Zawiera retinoid o powolnym uwalnianiu oraz kwasy: kwas salicylowy, azelainowy, migdałowy i glikolowy. Synergia tych substancji powoduje działania keratolityczne, antybakteryjne i normalizujące sebum. Następuje szybkie ustępowanie objawów trądzikowych. Skóra odzyskuje zdrowy, gładki wygląd, jest oczyszczona z zaskórników i wyciszona.
 
- normalizuje stany zapalne i zmiany trądzikowe,
- eliminuje hiperkeratynizację ujść gruczołów łojowych,
- reguluje procesy eksfoliacji,
- reguluje produkcję wydzielania serum.
 
Natinuel Pirulat Peel (kwas pirogronowy)
 
Peeling najnowszej generacji o wysokim działaniu dermatologicznym, charakteryzujący się wysokim stężeniem kwasu pirogronowego połączonego z AHAs oraz kwasem fitowym.  Przyśpiesza eksfoliację co przyczynia się poprawy wymiany komórkowej naskórka a jednocześnie aktywuje bio-stymulację skóry regenerując wszystkie substancje wchodzące w skład ECM (Matrycy Zewnątrzkomórkowej) takie jak: kolagen, elastyna i GAGs – glikozaminoglikany. Zalecany do stosowania w leczeniu cery trądzikowej i łojotokowej, z wyraźnymi bliznami potrądzikowymi, działa również przeciwstarzeniowo.
 
- posiada intensywne działanie wygładzające,
- likwidacja blizn potrądzikowych,
- wpływa na właściwą proliferację i dyferencjację keratynocytów,
- przywraca odpowiednią homeostazę powierzchniową,
- stymuluje skórę (peeling średnio intensywny) poprzez wzrost jej zagęszczenia,
- oczyszczenie i zmniejszenie łojotoku,
- likwidacja zaskórników.
Argipeel Mediderma
 
Najnowszy zabieg o działaniu regenerującym, złuszczającym i nawilżającym. Odpowiedni do skóry wrażliwej, nietolerującej innych peelingów odnawiających wierzchnią warstwę skóry. Jego głównym składnikiem aktywnym jest arginina - aminokwas otrzymywany z brązowego cukru. Oprócz właściwości łagodnie złuszczających ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i normalizujące pracę gruczołów łojowych, zwiększa syntezę białek i kolagenu, poprawiając w ten sposób elastyczność skóry. Dodatkowym składnikiem jest kwas mlekowy, jeden z łagodniej działających kwasów AHA, który działa złuszczająco i rozjaśniająco, a jednocześnie jest znakomicie tolerowany przez skórę wrażliwą. Posiada również właściwości bakteriostatyczne i reguluje pH skóry. Ze względu na dużą cząsteczkę Argipeel doskonale sprawdza się jako zabieg na powieki górne oraz kurze łapki, worki i cienie pod oczami. Do stosowania przez cały rok.
 
- wrażliwa skóra,
- odmłodzenie: drobne zmarszczki, dojrzała i zniszczona słońcem skóra,
- poprawa grubości, jędrności skóry,
- rozszerzone pory,
- przebarwienia.
Azelac Peel Mediderma
 
Peeling medyczny z kwasem azelainowym, opracowana z myślą o skórze wrażliwej, nietolerującej innych peelingów chemicznych. Jest najczęściej polecany dla skóry tłustej, łojotokowej, z trądzikiem pospolitym, a przede wszystkim z trądzikiem różowatym.
 Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, niszcząc bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku oraz przeciwzapalne. Zmniejsza wydzielanie łoju oraz normalizuje proces keratynizacji naskórka, przynosząc znaczną poprawę skórze tłustej i zanieczyszczonej. Kwas azelainowy jest polecany osobom z trądzikiem różowatym, gdyż wycisza i likwiduje krosty, grudki oraz rumień. Również dzięki zdolnościom hamowania enzymu tyrozynazy, reguluje proces pigmentacji skóry i kontroluje wydzielanie melaniny odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień. Azelac Peel może być stosowany przez cały rok, również latem przy odpowiedniej pielęgnacji skóry.
 
- zapalny i niezapalny trądzik różowaty
- zapalny i niezapalny trądzik pospolity
- cera naczyniowa
- łuszczyca
- zapalenie mieszków włosowych
- przebarwienia skóry
Peeling chemiczny Cell Fusion C Tox Peel
(zabieg liftingujący)
 
Kompletny zabieg liftingujący i peeling w jednym będący skuteczną alternatywą dla toksyny botulinowej. Stymuluje komórki skóry do regeneracji, poprawia jędrność i napięcie, działa liftingująco, redukuje zmarszczki, wyrównuje koloryt i zmniejsza oznaki fotostarzenia. Już po pierwszym zastosowaniu skóra odzyskuje blask i młodzieńczy wygląd. Połączenie aktywnych składników zapewnia silny efekt liftingujący porównywalny z rezultatami zabiegów laserowych. Tox Peel działa na wszystkie aspekty starzenia się skóry, jak wiotczenie, przebarwienia, utrata blasku. 
W trakcie zabiegu używamy preparatów Cell Fusion C stworzonych na bazie Technologii Podwójnego Liposomu, która umożliwia penetrację aktywnych składników w głąb skóry. Każdy aktywny składnik zamknięty jest w liposomalnej otoczce, dzięki czemu uwalniany jest dopiero wgłębszych warstwach naskórka, nie ulega rozkładowi na jego powierzchni. Unikalne połączenie kwasów AHA z licznymi peptydami i czynnikami wzrostu gwarantuje głęboką stymulację komórek skóry, wyraźną poprawę jej jędrności oraz napięcia. Składniki aktywne wykorzystywane w Tox Peel Program wnikają głęboko, mocno stymulują skórę do produkcji kolagenu, a jednocześnie nie wywołują podrażnień ani widocznego stanu zapalnego ze złuszczaniem i zaczerwienieniem.
 
Opis zabiegu:
KROK 1 - to przygotowanie skóry do zabiegu za pomocą emulsji Prep Solution, zawierającej liczne składniki aktywne: kwas mlekowy, cytrynowy i jabłkowy, papaina, czynniki EGF i FGF, a także pochodne botoxu. Zapewnia głębszą penetrację peelingu oraz lepsze wchłanianie aktywnych substancji. Połączenie naturalnych, dobrze wchłaniających się składników głęboko oczyszcza i zmiękcza naskórek, przygotowując go do dalszych kroków.
KROK 2 - polega na zastosowaniu kompleksu V-TOX o silnych właściwościach liftingujących i ujędrniających. Zawarta w kompleksie argirelina blokuje sygnały nerwowe do mięśni, a tym samym rozluźnia napięcia mięśniowe w skórze. Czynniki wzrostu naskórka EGF i FGF, niacynamid, kompleks kwasów AHA 30%, centella asiatica, czyli wąkrotka azjatycka oraz ekstrakt z oleju słonecznikowego stymulują komórki na różnych poziomach skóry, co daje natychmiastowy efekt wygładzenia brud i zmarszczek mimicznych, także wokół oczu.
KROK 3 - ma na za zadanie „wyciszyć” skórę po zabiegu. Stosujemy w tym celu maskę Neutral Gel Mask, która zawiera substancję czynną rumianku o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym i zmniejszającym obrzęki. Oczar wirginijski bogaty w taniny zwęża naczynia krwionośne i minimalizuje stan zapalny, a ekstrakt z korzenia punarnava wpływa na zmniejszenie syntezy melaniny oraz redukuje przebarwienia. Zawarte w masce peptydy, a także aloes bogaty w aminokwasy, niacynamid i kwas hialuronowy nawilżają i głęboko odżywiają skórę.
Na zakończenie zabiegu nakładamy odpowiedni do rodzaju skóry krem i filtr  przeciwsłoneczny.
 
Wskazania:
- wiotka skóra z oznakami starzenia,
- zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół oczu,
- wyraźnie widoczne bruzdy nosowo-wargowe,
- cienie, „worki” pod oczami,
- przebarwienia, nierównomierny koloryt skóry.
 
Stosowanie:
Najlepiej zabieg stosować w seriach:
6 zabiegów w odstępach 7-10 dni.
Może być stosowany przez cały rok.
Doskonały także dla cery naczyniowej
i na okolice oczu.
 
Po zabiegu:
Zabieg Tox Peel jest bezbolesny,
nie powoduje pieczenia czy dyskomfortu.
Po zakończeniu zabiegu
nie występują podrażnienia (złuszczanie, zaczerwienienia itd.).
Bezpośrednio po wykonaniu Tox Peel
można używać makijażu.
Poprawę stanu skóry widać już po pierwszym zastosowaniu. 
Peeling chemiczny Xylogic Retix C
RETIX C jest zabiegiem medycznym. To intensywna i kompletna terapia anti-aging na twarz, szyję i dekolt, oparta na kompleksie Acticell 42%, który zawiera najbardziej skuteczne składniki odmładzające w odpowiednich stężeniach i skutecznych formułach. Jej celem jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry, odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych, poprawa zagęszczenia i napięcia skóry, wygładzanie, rozjaśnienie przebarwień, redukcja niedoskonałości, stanów zapalnych i trądziku, zwężenie porów nawet do 80% i zwiększenie poziomu nawilżenia, ochrona przed fotouszkodzeniami oraz zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry. Retix C stosowany jest również na ciało: brzuch, ramiona, plecy. Powoduje, że skóra jest gładka i jędrna, a świeże rozstępy są wygładzone i mniej widoczne.
 
Działanie:
- reguluje proces rogowacenia naskórka,
- odbudowuje włókna kolagenu, elastyny, GAG i stymuluje odnowę komórek skóry,
- rozjaśnia plamy pigmentacyjne,
- redukuje niedoskonałości skóry,
- zagęszcza i poprawia napięcie skóry, 
- zwiększa poziom nawilżenia skóry dzięki ograniczeniu utraty wody z naskórka (TEWL-Transepidermal Water Loss),
- chroni przed fotouszkodzeniami i zwiększa naturalną barierę ochronną skóry, dzięki temu możliwe jest przywrócenie jej prawidłowego poziomu witaminy A.
 
 
Po zabiegu:
Objawy, które mogą się pojawić po zabiegu Retix.C:
takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry,
a nawet obrzęk są zjawiskiem normalnym i krótkotrwałym.
Należy pamiętać, że retinoidy to tzw. bomby
z opóźnionym zapłonem.
Po ok 2-3 dniach od wykonania zabiegu może nastąpić zaczerwienienie skóry, które można porównać do efektu zbyt dużej
ekspozycji skóry na słońce.
Pojawia się intensywne złuszczanie mogące utrzymywać się do 3 dni, co oznacza,
że w skórze zostały uruchomione procesy naprawcze, a stary naskórek ulega
zrogowaceniu i zostaje wymieniony na nowy. Zaleca się intensywne nawilżanie skóry oraz spożywanie min. 1,5 l wody dziennie picie wody.   Przez cały okres kuracji i przynajmniej miesiąc od jej zakończenia należy bezwzględnie stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym
(SPF 50+).

Przeciwskazania:
- alergie,
- opryszczka,
- ciąża i karmienie piersią,
- uszkodzenia naskórka,
- doustna terapia Wit. A
(można 6 miesięcy po zakończonej kuracji),
- trądzik w fazie aktywnej,
- skóra naczyniowa, wrażliwa,
- łuszczyca,
- atopowe zapalenie skóry.
 
Informujemy o uzyskaniu Subwencji Finansowej i wskazujemy że podmiotem udzielającym wsparcia był PFR.
 
Copyright ©2017 Agnieszka Florek. flobit@op.pl, All Rights Reserved.